Kas ir IGO

No skatuves līdz zīmējumam...

Igo (Rodrigo Fomins) ir Liepājā dzimis latviešu dziedātājs. Par vienu no populārākajiem Latvijas mūziķiem kļuva 80. gados, kad dziedāja grupās Līvi, Remix un Liepājas Kvartets. Mūziķis sadarbojies ar Latvijas ievērojamākajiem komponistiem - Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Zigmaru Liepiņu un citiem. Pēc Grand Prix iegūšanas PSRS jauno dziedātāju konkursā "Jūrmala 86", 1990. gadu sākumā Igo uzsāka veiksmīgu solo karjeru. 

Daudziem atmiņā Igo palicis kā Lāčplēša lomas atveidotājs Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperā "Lāčplēsis" un Kvazimodo Zigmara Liepiņā rokoperā “Parīzes Dievmātes katedrāle”. Ierakstījis vairākus desmitus veiksmīgu solo albumu, piedalījies  gan televīzijas, gan radio raidījumos, laidis klajā pats savus dzejoļu krājumus, veidojis konceptuālas koncertprogrammas, jau daudzus gadus organizē kultūras sarīkojumus, talkas un labdarības koncertus Jūrkalnē, Kuldīgā un citviet.


Jaunākais mūziķa projekts ir Mūzikas un mākslas centrs CEPLIS Lielupes krastā netālu no Bauskas.

Igo nebūt negrasās apstāties un turpina parsteigt! 

Stāsts par zīmolu
"Igo. Akcents personībai"

No zīmējuma līdz apģērbam...

Pirmo pieredzi grafikas mākslā Igo ieguva, kopā ar mammu, pazīstamo Liepājas grafiķi un fotogrāfi Irinu Tīri, dodoties brīvdabas plenēros un grafiski attēlojot Liepājas ielas un pagalmiņus.

Igo grafikas darbi top kologrāfijas un oforta tehnikās, piedaloties meistarklasēs pie grafiķes Neles Zirnītes viņas darbnīcā. Savukārt, brīvrokas zīmējumi tiek radīti uz papīra, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku.

2014. gada augustā radās doma dzejoļu grāmatai „Debesis Karstas” radīt pievienoto vērtību - tā tapa tematiski apdrukātas krūzītes, ko līdztekus dzejoļu krājumam piedāvāt dziedātāja Igo talanta cienītājiem mūziķa koncertos. Šīm krūzītēm pavisam drīz sekoja vesela kolekcija – tika radīta dizaina priekšmetu sērija "Igo. Akcents personībai" ar Igo zīmējumiem, sveču līnija sadarbībā ar “Sveču Istabu” un "Baltic Candles", dekoratīvo apdruku sērija porcelāna un stikla traukiem - krūzēm, šķīvjiem un glāzēm sadarbībā ar veikalu ķēdi "Rito" un uzņēmumu "Dekolseviss".

Un tika nolemts radīt arī pirmo "Igo. Akcents personībai" apģērbu kolekciju, kurā Igo grafikās radītie tēli – pīlādzis un ozols, spārītes, ziedi un zāles stiebri, pārtapuši ornamentālos zīmējumos uz sieviešu un vīriešu lina apģērbiem. Kapsulkolekcijā dominē lina audums, krāsu apdruka dažādās tehnikās un izšuvumi.